CV ­ Gyvenimo aprašymas ­ (CV, lot. Curriculum Vitae – gyvenimo kelias)


CV įmonių vadovams, valdymo organų nariams

Motyvuotas nuosekliai argumentuotas stiprus CV ir / ar motyvacinis laiškas pretenduojantiems į įmonės vadovus, valdymo priežiūros organus. CV (gyvenimo aprašymas), kurio kandidatas į vadovus pretenduoja gauti pavedimą įmonės valdymui ir vadovavimui, savo turiniu skiriasi nuo kitų gyvenimo aprašymų vien dėl specifinės pareigybės. Vadovo pareigybė yra išskirtinė ir vadovui keliamos išskirtinės sąlygos, išskirtiniai reikalavimai, nes tai svarbiausias asmuo įmonėje. Absoliutų išskirtinumą lemia ir tai, kad vadovas veikia pavedimo pagrindu, o darbo sutartis tik įtvirtina formaliąsias pareigas ir garantijas, bet neapima viso plataus vadovo kompetencijų mąsto, todėl būsimas vadovas savo CV turi atskleisti ne tik asmenines ir dalykines savybes, bet ir su konkrečios įmonės veikla siejamas įžvalgas, kritikas ir galbūt net konkrečius pasiūlymus. Rašome labai rimtus turinio požiūriu CV, patariame, parenkame formuluotes, pasiūlome struktūrą. Jeigu reikia pagalbos, kreipkitės. Dirbame virš 10 metų.

10 patarimų, kokių klaidų nedaryti rašant CV

Taisant mums patikėtus redaguoti gyvenimo aprašymus (CV) pastebėjome, kad daroma daug labai panašių klaidų ir savo CV vertina kaip į nesvarbų formalumą, kurį būtina atlikti ir turėti. Labai dažnai gyvenimo aprašymas tiesiog „pasiskolinamas“ iš draugo ar randamas šablonas internete ir, pakeitus rekvizitus, naudojamas kaip savo.

1. Patarimas. Naudokite Jums patinkantį CV (lot. Curriculum Vitae – gyvenimo kelias) formatą, bet nekopijuokite turinio. Pagal CV kone visi darbštūs, sąžiningi ir atsidavę darbui, bet darbdavys tokių šabloninių CV gauna šimtus ar net tūkstančius, todėl Jūsų atsiųstas gyvenimo aprašymas nebus išskirtinis ar net atrodys nenuoširdus.

2. Patarimas. Žinokite, kam siunčiate savo gyvenimo aprašymą. Padarysite įspūdį darbdaviui, jeigu pasidomėsite įmone, kurioje norite įsidarbinti. Pristatykite save savo būsimo darbo vizijomis ir su konkrečiais ar net inovatyviais siūlymais darbdavio įmonei. Nenorėkite, kad domėtųsi tik Jumis. Parodykite iniciatyvos. Akcentuokite, kokią praktinę naudą gaus Jus įdarbinusi įmonė.

3. Patarimas. Nebūtina parašyti labai ilgą gyvenimo aprašymą tam, kad jis būtų darbdaviui informatyvus. Akcentuokite, kas svarbiausia darbui, ir kodėl Jūs tokio darbo norite. Darbdaviui nebūtina žinoti, kad jau penktoje klasėje buvote aktyvus ir lankėte Jaunųjų gamtininkų būrelį ar šokius, o dabar norite įsidarbinti, pvz., juristų įmonėje. Būkite dalykiški, neapkraukite skaitovo nereikšminga ir bereikalinga informacija. Nepamirškite, kad Jūsų laukia dar darbo pokalbis ir per jį dar „reikės paberti naujų perliukų“.

4. Patarimas. Jeigu norite patekti į draugišką, nuoširdų kolektyvą, nebijokite būti nuoširdūs. Nesistenkite atrodyti geresni, negu iš tikrųjų esate.

5. Patarimas. Rašydami CV įsivaizduokite, kad esate darbdavys ir kad Jums iš šimto darbuotojų reikia išrinkti tik vieną. Įsivaizdavote? Dabar, rašydami apie save ,sukurkite tokio darbuotojo CV, tik nemeluokite ir rašykite tik faktus. Jeigu tokios CV parašyti nepavyksta, Jūs tiesiog ,,nuleiskite kartelę“ ieškodami darbo, bet nenusiminkite. Viskas dar priešakyje.

6. Patarimas. Ar padoru rašyti, kokio atlyginimo tikitės? Juk darbas ir pinigai yra padoru, tai ir rašyti, kokio atlygio tikitės, galima. Kartais darbdaviui darbo užmokesčio dydis būna lemiamas faktorius. Be to, tai parodo, kaip Jūs orientuojatės ne tik darbo rinkoje, bet ir gyvenime apskritai. Galima visą gyvenimą norėti uždirbti po 100000 Eur kas mėnesį, bet taip ir nerasti darbo, kur tiek sutiktų mokėti.

7. Patarimas. Rašydami CV žinokite, kokio darbo norite, ar bent veiklos sritis, kuriose norite save realizuoti. Tai svarbu, nes darbas turi generuoti ne tik pajamas, bet ir teikti pasitenkinimo. Yra šmaikštus posakis: „Kai nežinai, ko nori, tai ir nežinia, ką gauni“.

8. Patarimas. Dėl nuotraukos. Kokią nuotrauką įdėti į CV, priklauso nuo darbo pobūdžio. Dažniausiai tinka santūrios, žmogaus veidą vaizduojančios, nuotraukos.

9. Patarimas. Būtinai pasitikrinkite rašybos ir skyrybos klaidas.

10. Patarimas. Pasidomėkite darbdaviu, kuriam siunčiate CV, tai leis Jums individualizuoti CV (gyvenimo aprašymą) ir pasididinti šansą sulaukti susidomėjimo iš potencialaus darbdavio.